Ausztriai szálláskereső:

Részletes szálláskereső >>>

BÉCS(látnivalók, szállás)

HÜTTEKERESŐ

SÍOKTATÁS, SÍTÁBOROK

(itthon és Ausztriában)

SÍFELSZERELÉS, Sportbolt

Síterepek, síelés Ausztriában

Nyaralás Ausztriában

Vízi központok Ausztriában

Ausztria tavai, strandok

Kerékpárutak Ausztriában

Utazási Ajánlatok
Hójelentés
Útitippek

HÍRDETÉS FELADÁSA

Utazási iroda regisztrálása

Impressum

Adatvédelmi nyilatkozat

Lejelentkezés hírlevélről

STAFF

:: SZÁLLÁSKERESÉS ::: Síterepek ::: Nyári úti célok, régiók ::

:: Kerékpárutak ::: Fürdők, strandok ::: Tavak ::: FŐOLDAL ::

Útitippek Ausztriába utazóknak

Autós határátkelőhelyek:

Nickelsdorf - Hegyeshalom (0-24), Pamhagen - Fertőd (06-24), Klingenbach - Sopron (0-24), Deutschkreuz - Kópháza (0-24), Rattersdorf-Liebing - Kőszeg (0-24), Rechnitz (06-22), Schachendorf - Búcsu (0-24), Eberau (06-22), Heiligenkreuz - Rábafüzes (0-24), Jennersdorf (0-19)

Gyalogos és kerékpáros határátkelőhelyek:

Andau, Mörbisch

Közlekedés:

Sebességkorlátok:
A megengedett sebesség

  •  autópályákon 130 km/h
  •  az országúton 100 km/h
  •  lakott területen 50 km/h
  •  nagyobb városok belvárosaiban 30 km/h.

Pénzbírság:

Előfordulhat, hogy valamilyen szabálytalanság miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezik a magyar állampolgárt. A vonatkozó hatályos osztrák jogszabályok szerint az intézkedő rendőrnek jogában áll a pénzbüntetés mértékéig biztosítékként személyes tárgyakat, műszaki eszközöket lefoglalni, amennyiben valaki nem tudja a büntetést a helyszínen kifizetni. (A bírság befizetése után a lefoglalt tárgyat a rendőrség visszaszolgáltatja.)
Az osztrák hatóságok a közlekedési szabálysértéseket nagyon szigorúan veszik.
Az egyes közlekedési szabálysértések büntetési tétele tartományonként eltérő.

Autópálya Díjak:

Ausztriában az autópályák használatáért díjat kell fizetni. Meg kell vásárolni és a szélvédőre fel kell ragasztani az autópálya matricát (magyarországi benzinkutaknál is kapható).
Amennyiben valaki csak országúton kíván közlekedni, de azt csak egy 200-300 m-es autópálya szakasz igénybevételével érheti el, ebben az esetben is kötelező vignetta megvásárlása (pl. Nickelsdorfnál a visszaút során).

Tarifák >>>

Fontosabb repülőterek:

Flughafen Wien-Schwechat: a legjelentősebb repülőtere Ausztriának
Flughafen Graz-Thalerhof: Graz repülőtere
Flughafen Linz-Hörsching: Linz repülőtere
Flughafen Klagenfurt: Klagenfurt repülőtere
Salzburg Airport W. A. Mozart: Salzburg repülőtere
Flughafen Innsbruck: Innsbruck repülőtere
Vorarlbergben a Flughafen Altenrhein (CH) és Friedrichshafen (D)

Segélyhivó számok:

Rendőrség: 133
Mentők: 144
Tűzoltók: 122
Euro-segélyhívás (mobilról): 112
Orvosi ügyelet: 141
Hegyi mentők: 140
ÖAMTC (autóklub): 120

Gépkocsik műszaki állapota

Az osztrák hatóságok nagy hangsúlyt helyeznek a gépjárművek (elsősorban a személy-és árufuvarozást végző gépjárművek) műszaki állapotának rendszeres és szigorú ellenőrzésére. Általános tapasztalat, hogy a Kelet-és Közép-Európából Ausztriába belépő gépjárművek jelentős része nem felel meg a közúti biztonsági követelményeknek. Amennyiben a közúti műszaki vizsgálat során a gépkocsit a közlekedés biztonsága szempontjából alkalmatlannak minősítik, a rendszámtáblát és a forgalmi engedélyt bevonják, továbbá kötelezik a gépkocsi vezetőjét a gépjármű helyben történő megjavíttatására.

Parkolás

Bécsben és valamennyi osztrák város központjában, továbbá kiemelt turista központokban "rövid parkolási zónákat" alakítottak ki. A parkolási díj meg nem fizetését vagy a megengedett parkolási idő túllépését büntetik, előfordulhat a gépkocsi elszállíttatása is. Ha a gépkocsit már elszállították, erről az illetékes rendőrség ad tájékoztatást (a gépkocsi kiváltásának költsége 150-220,- EUR). Célszerű a gépjárművet Bécsben és a nagyobb városokban kialakított földalatti parkolóházakban elhelyezni.

A turisták és természetesen a helyi lakosok között is egyre népszerűbb a Bécsben létrehozott „Citybike” szolgáltatás igénybe vétele: alacsony bérleti díjért olyan kerékpár bérelhető, amit a használat után a város különböző helyein kijelölt helyekre kell leállítani.

Külképviseletek:

Bécs Nagykövetség:

Cím: Bankgasse 4-6 1010 Wien
Előhívó: (00)-(43)-(1)
Telefon: 537-80-300 (munkaidőben)
Ügyelet: (00-43-699) 120-290-48 (mobiltelefon diplomáciai ügyekben, munkaidőn kívül)
Fax: 535-99-40
E-mail: vie.missions@kum.hu
Honlap: www.mfa.gov.hu/emb/vienna

Bécs Konzuli hivatal:

Cím: Schenkenstrasse 4. 1010 Wien
Ügyelet: (0043-664) 315-01-56 (mobiltelefon konzuli ügyekben, munkaidőn kívül)
Fax: 532-11-17
E-mail:  Konsulat.VIE@kum.hu, VisaVIE@kum.hu (vízumügyekben)
Ügyfélfogadás: munkanapokon: 8.30-11.00

Ausztria: utazási információk, határátkelő helyek, közlekedés, pénzbírságok, autópályák, segélyhívó számok, repülőterek